500 dní se Summer- Part1

3. listopadu 2015 v 21:37 | Stibia

Part 1
Je to už delší doba ,co jsem napsala první část. Ale nyní jsem se rozhodla ji zveřejnit. Pokud je někde obrovská pravopisná chyba, tak se omlouvám, ale jsem taky jenom člověk. Jak už jsem zmínila, nespisovně je to psané schválně. Řekla bych, že toto bude asi nejdelší část celého příběhu. Pokusím psát hodně :) Doufám, že se vám tato povídka bude líbit.

"Já ji zabiju!" řvala jsem na celej sál. Vběhla jsem do jídelny a všichni se na mě otočili. Tatík si dokonce dal ruku před oči, když zjistil, co mám na sobě. Nico otevřel pusu a mírně se zvednul ze židle, Hazel byla bez sebe a ta protivka Summer měla co dělat, aby se smíchy nezřítila na zem.

Ještě před 15 hodinama jsem se povalovala v mém krásném černočerném pokoji a uvažovala, co provedu. A pak BUM. Všechno špatně. Přijela k nám Persefonina dceruška Summer. Jakoby nestačilo, že máme na krku Biebrem posedlou Hazel. Summer vypadá jako andílek, ale věřte mi, jestli ona je anděl, tak Tartar je rozkveklej růžovej sad s kolibříkama. Nesnášíme se od prního setkání. To je už hodně dávno, ale tu jizvu na boku od kopí mám ještě teď.

No prostě jakmile přijela, tak jsem se rozhodla zpakovat se a šla jsem si dát horkou koupel. Vzala jsem si čisté černé oblečení, ručníky pro případ, že by v koupelně nebyly a šla jsem. Napustila jsem si vanu až po okraj a do uší jsem si vrazila sluchátka od mobilu. Pustila jsem si nejlepší hardrockový písničky hodně nahlas, abych si udržela zdravý rozum. Hazel a Justin Bieber mi ho totiž vymývali. Po hodině a půl jsem si řekla, že už bych asi měla vylézt, jinak nestihnu večeři. Né, že by večeře byly nějak zvlášť úchvatný, zvlášť když vaří Persefona. No prostě jsem vylezla a hledala ručník. Jenže jsem našla jen jeden jedinej, přitom jsem si brala dvě osušky. A moje oblečení taky zmizelo. Byla jsem vzteky bez sebe. "Děláte si prdel?" zavrčela jsem pro sebe. Vzala jsem ten jeden ručník a omotala si ho kolem těla. Letěla jem do pokoje pro nějaké oblečení. Otevřela jsem dveře a málem dostala infarkt. Můj pokoj byl celej růžovej, nábytek bílý. Ve skříni to vypadalo stejně. Všechno černé se proměnilo v růžovou. "Ta mrcha!" Od Hazel jsem si věci půjčit nemohla, to už jsem si rovnou mohla vzít to moje a to rozhodně ne. Zbýval jenom mladší bratříček Nico. Přěšla jsem na druhou stranu chodby a vrazila dovnitř. Nikdo tam nebyl. Nico už asi odešel na večeři. Začala jsem mu prohrabávat skříň. Najít něco na mě byl výkon. Nico byl menší a hubenější než já. Nakonec jsem našla největší tričko, který měl, ale i to mi bylo malý. S kalhotama byl ještě větší problém. Ještěže měl kraťasy v pase do gumy. Jemu byly volný a dlouhý, mě byly těsný a měla jsem je jako minikraťásky. Jenže jsem neměla na vybranou. Tohle bylo jediný černý oblečení.

No a dál už to znáte. S křikem a nadávkama jsem vletěla do jídelny. Tatík seděl v čele našeho stomístného stolu, někde uprostřed seděl Nico a Hazel a na druhém konci seděla Summer.

Jako první se vzpamatoval Hádes, můj otec. "Megan, co to máš na sobě?"

"Provizorní oblečení." Odsekla jsem.

"A proč je moje?" chtěl vědět Nico.

"Protože moje se proměnilo v Barbie kolekci."

Všichni tři se podívali na Summer a pak zas na mě. Nico věděl, k čemu se schyluje a tak se raději co nejvíc zasunul pod stůl. Hazel udělala něco podobnýho. Jediný kdo mi bránil na pořádný výhled na Summer byl fotřík. "Toho budeš litovat!" zavrčela jsem na ni.

"Klid, vy dvě." Snažil se nás uklidnit fotr. Jenže bylo pozdě, do ruky jsem si odstínovala tři dýky a hodila je po Summer.

Abyste věděli, moje cestování stíny je tak pokročilý, že umím teleportovat věci. Bohužel jen malý, s osobami to nedovedu.

Dýky prolítly Hádovi těstě u hlavy a přišpendlily Summer k židli. Vrhla jsem se na ní a chtěla jsem ji uškrtit, ale něco mi podrazilo nohy. Stonek kytky. "No počkej! Já ti dám posílat na mě nějaký kytky." Než jsem se k ní stačila dostat, dokázala se vyprostit. Byla jsem rychlejší. Skočila jsem po ní a povalila ji na zem. Do ruky jsem si přivolala další dýku a strčila jí ju pod krk. "Co jsi to udělala s mým pokojem? A mým oblečením?" řvala jsem na ni.

"Nech mě psychopate!"

"Nenechám, dokud mi nevrátíš pokoj do původního stavu." Měla jsem chuť ji zakroutit krkem.

"Megan Elizabeth Drewová!"

Moje jméno muselo slyšet celý podsvětí. Nechala jsem toho a slezla jsem ze Summer.

"Kolikrát ti mám říkat, aby ses nesnažila zabíjet naše hosty?" řval po mě tatík.

Kolikrát já mu mám říkat, že naši hosté se mě taky snaží zabít? Ale to je vlastně v pořádku.

Obě jsme vstaly a hodili na sebe nenávistné pohledy. "Ale ona mi narůžověla pokoj! I s oblečením!" bránila jsem se. Nico s Hazel nenápadně vylezli z pod stolu. Asi chtěli vědět, co fotr udělá. V duchu jsem jásala, že se té proklaté kytkožroutky zbavím. Ale víte, vy co se stalo? Fotr se na ni akorát podíval a přišel kousek blíž. "Je to pravda Summer?" zeptal se chladným tónem. "Ne strejdo Háde. Já byla ve svým pokoji a četla si." Zamrkala na něj. Ta mrcha lže mému otci do očí. Za to ji trochu obdivuju, ale stejně ji nenávidím. Zůstalo ticho jako no.... u nás v podsvětí. Fotr se rozhodoval, co s námi provede. "Obě dvě budete potrestány. Megan tvůj pokoj už jsem dal dohromady. Summer příště mi nelži. Po Diově oslavě vám trest řeknu a teď rozchod. A Meg, okamžitě se jdi převléct." Přikývly jsme a rozběhly se do pokojů. Jakmile jsme zašly za roh, popadla jsem Summer pod krkem a přitlačila ti ke zdi. "To ti jen tak neprojde!" vrčela jsme na ni. Summer se jen lehce usmála. "Myslím, že už mi to prošlo. A já se těma tvýma černýma nožíkama nenechám jen tak zastrašit." Kolem kotníků mě chytily stonky a podtrhly mi nohy. "Zbabělče! Používat na mě květenu!" řvala jsme za ní. Ta čůza mi lezla na nervy. Musím se jí co nejdřív zbavit.

Jen tak pro info, ta oslava, kterou zmínil Hádes je Diovův gala večer pro jeho ženušku Héru. Jak já ji nesnáším. Bohužel se ho musíme zúčastnit všichni. Přemýšlím, že nenápadně zdrhnu. Jako umíte si mě představit v šatech?! No zpátky k věci.
Došla jsme ke dveřím mýho pokoje. Nakoukla jsem dovnitř a vše mělo opět svou správnou barvu, černo černou. V duchu jsme si oddechla a otevřela dveře dokořán. První co mě upoutalo, byla bílá obálka na posteli. Už jsem ji chtěla vzít a podívat se co je v ní, ale pak mě napadlo, že by mi taky mohla vybouchnout do ksichtu. Takže první co jsem udělala, bylo, že jsem se převlíkla do černých džínů a třička. Nicovo oblečení jsme mu odstnínovala do pokoje. Vzala jsem obálku do ruky a přemýšlela, co s ní udělám. Napad mě úžasnej nápad. Když už to má vybuchnout někomu do ksichtu, tak aspoň ať to není můj ksicht. Vyletěla jsem z pokoje, neběhla o patro níž a v duchu se modliila ke všem bohům, ať mi Bieber nevymije mozek. Rozrazila jsem dveře do Hazelina pokoje. Naskytl se mi strašněj pohled. Hazel skála na posteli a poslouchala u toho nejnovější album "Bobra". Přešla jsem k obřímu repráku a vypojila ho ze zásuvky. Hazel byla v šoku, co se to stalo. Alespoň si konečně všimla, že tam jsem. "Hej, cos to udělala?" obořila se na mě. "Klídek Bieberko, dostaneš svou hudbu zpátky, když otevřeš tenhle dopis." Podívala se na mě a pak na dopis v mojí ruce. "Hmmm, tak jo. A není tam náhodou lístek na Justina Biebra?" "Jsem si jistá, že není." Hazel si vzala obálku a já (jen pro jistotu) o krok nebo dva odstoupila. Bohůmdík i bohůmžel se nic nestalo. Hazel otevřela obálku, vytáhla z ní nějakej dopis a přitom vypadla tmavě červená kytka. Okamžitě mi to docvaklo. Vytrhla jsem jí dopis a přelítla ho očima. Tiše jsem zvrčela. Pak jsem vzala kytku, rozmačkala jsem ji a proměnila na kus nicoty. Ta kytkožroutka něco chystá. Ale to jí neprojde. Odpochodovala jsem z Hazelina pokoje a snažila se ignorovat její pištění, že jsem jí ten pitomej reprák nezapojila. Došla jsem do pokoje a práskla sebou na postel. Čekala jsem, jestli mě náhodou nenapdne nějaký šíleně ďábelský plán. Hádesžel nenapad. Vzala jsme mobil a zavolala jedný mý kamáradce od Hekaté. Ano, vím, že je to zvláštní, ale v podsvětí je signál. Přes mobil jsme spolu provedli nějaký zamykací kouzlo, abych předešla tomu incidentu s růžovým pokojem. Mohlo být kolem půlnoci. Normálně v tuto hodinu něco provadím, ale Hypnosžel jsem byla tak vyšťavená, že jsem okamžitě usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama